Tworzenie stron internetowych

Tworzenie stron internetowych – zapraszam do źródła:

Tworzenie stron internetowych – oferta

Pamiętaj, atrakcyjny wizerunek graficzny serwisu internetowego to tylko połowa sukcesu.
Jako nieliczni specjalizuje się w tworzeniu stron WWW ze szczególnym naciskiem
na aspekty marketingowe.
Tylko tak przygotowany projekt doskonale i skutecznie sprawdzi się w biznesie.

Projektowanie stron w większości firm opiera się wyłącznie na pracy informatyka. U nas otrzymasz produkt przygotowany przez informatyka, grafika i co najważniejsze z udziałem specjalisty
do spraw marketingu.

Zależy Ci na stronie internetowej, dzięki której będziesz skutecznie promować produkty lub usługi? Chcesz, aby strona była wizytówką i kreowała pozytywny wizerunek Twojego biznesu? Ma zwiększać zyski
i przyciągać nowych oraz lojalnych klientów? Musisz mieć serwis, zaprojektowany głównie pod kątem marketingowym!

Określę grupę docelowych odbiorców. Wdrożę przejrzystą
i intuicyjną nawigację. Zastosuje przyciągającą grafikę oraz wiele efektywnych rozwiązań. Wszystko po to, aby strona stała się Twoim skutecznym narzędziem w biznesie.

W ofercie posiadam nie tylko małe strony wizytówki ale także rozbudowane serwisy informacyjne oraz sklepy do których zarówno projektowałem szatę graficzną jak i cały system zarówno front jak i back-end.

Poniżej kilka przykładowych realizacji:

Tworzenie stron internetowych – za co płaci klient?

Wielu klientów, przed stworzeniem strony internetowej szuka informacji o kosztach jakie tak na prawdę będzie musiał ponieść przy utworzeniu, aktualizacji oraz utrzymaniu swojego projektu. Postanowiłem więc nieco zaktualizować informację na ten temat, aby klient miał podane kwoty czarno na białym.

Otóż, największe koszta ponoszone są przy realizacji początkowej. Podczas kiedy należy zapłacić programiście za stworzenie całościowego projektu (czy to autorski system CMS czy też jego darmowy odpowiednik – Autorskie systemy CMS czy Darmowe rozwiązania), po czym należy zwrócić uwagę, czy w cenie podanej jako kwotę za wykonanie zlecenia znajduje się także cena utrzymania serwera oraz wykupu domeny na cały rok.

Jak wyglądają średnie ceny za serwer na który warto zwrócić uwagę? Otóż tutaj pozostaje jeszcze kwestia wyboru pomiędzy hostingiem współdzielonym czy też indywidualnym. Można wykupić hosting współdzielony za 50zł/rok lub też indywidualny za 200zł/rok. Są to koszta ponoszone raz na rok, do których należy także doliczyć koszt wykupu domeny.

Jak wyglądają średnie ceny za domenę? W tym przypadku można trafić przykładowo na promocję typu „3/5 domen za 0zł przy zakupie (…)”, jest jednak pewien aspekt na który warto zwrócić uwagę. Otóż, 0zł nasza domena może kosztować nas w pierwszym roku czy nawet przez pierwsze 2/3 lata, jednak z czasem gdy nasza domena będzie dla nas wartościowa, może się okazać że przedłużenie jej w 4 roku posiadania będzie nas kosztować nawet 2x tyle ile kosztowałaby u konkurencyjnego usługodawcy.

Wracając jednak do średnich kosztów, dla przykładu podam na swoim przykładzie, koszt domeny z rozszerzeniem („końcówką adresu”) .pl to 110zł rocznie, jest to opłata stała która nie zmieniła się jeszcze od kilku ostatnich lat.

Tworzenie stron internetowych – co wybrać

Jak już wcześniej pisałem, do wyboru klient ma dwie opcje:

  • Darmowy system zarządzania treścią
  • Autorski system CMS

Które w zasadzie, różnią się dwiema podstawowymi kwestiami:

  • Cena
  • Bezpieczeństwo

i choć w wielu przypadkach różnica cenowa nie jest drastyczna, to kwestia bezpieczeństwa bywa znacząca. Do całego kodu nie ma dostępu nikt, nikt nie zna go z racji tego że nie jest udostępniany jako darmowy a pisany specjalnie pod projekt danego klienta. Dochodzi do tego jeszcze kilka innych kwestii jak np. nieodpłatne opcje rozszerzania funkcjonalności przy stałej współpracy z danym klientem.

Tworzenie stron internetowych – na co klient może liczyć

W obu przypadkach (Autorski system CMS lub jego darmowy odpowiednik), klientowi w każdym przypadku przysługuje opcja nieodpłatnej pomocy technicznej podczas zapoznawania się z panelem administracyjnym. Dodatkowo przy współpracy w ramach pozycjonowania strony, może liczyć na dodatkowe opcje (nieodpłatnie) takie jak:

  • Pomoc w prowadzeniu fanpage
  • Rozszerzanie funkcjonalności poprzez dopisywanie modułów *
  • Wsparcie techniczne związane z dodatkowymi usługami (np. podłączanie dodatkowych modułów, tworzenie kont pocztowych z adresu strony klienta np. mateusz@rataq.pl oraz wiele innych)

* – dotyczy jedynie autorskich systemów CMS

Sądzę że wstępnie, temat został przybliżony dla osób szukających informacji jak wygląda taka współpraca z programistą (przynajmniej w moim przypadku), w razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez dane z zakładki kontakt.