Tworzenie stron internetowych

Autorskie systemy CMS, Rozwiązania dla firm CRM i nie tylko.

Lista wpisów z działu: Poradniki

Autorski CMS - Projektowanie stron internetowych

Czym jest autorski CMS?

CMS to po spolszczeniu System Zarządzania Treściami (ang. Content Management System). W skrócie to program odpowiadający za takie rzeczy jak:

(...)

Czytaj

Tworzenie wizytówek Google - Uwaga na oszustów

Od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem dodania wpisu ostrzegającego innych przez pewnym procederem. Dziś, gdy otrzymałem telefon od pewnej firmy „X”, klamka zapadła i pora zacząć ostrzegać ludzi. Firma nazwana została nie tylko z powodu braku chęci do późniejszych awantur z jej strony, a po prostu z braku jej nazwy. Pan, który zadzwonił, przedstawił się w sposób, który nie pozwalał na weryfikację istnienia takiego tworu.

(...)

Czytaj

Jak przenieść stronę www na inny serwer?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, otrzymujemy możliwość wyboru dostosowanego dla nas serwera. Problem polega na tym, że podczas gdy nasza strona będzie już funkcjonować, na rynku prawdopodobnie pojawi się bardziej ekonomiczna, tańsza czy technicznie lepsza propozycja serwera. W takim przypadku musimy podjąć decyzję o ewentualnym przeniesieniu strony na nowy serwer.

(...)

Czytaj

Jak optymalizować swoją stronę

Każdy posiadacz strony internetowej widzi ją w wyobraźni na liście wyszukiwania na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Jednak takie wypadki z reguły nie są dziełem przypadku. Przy stronach niszowych, może przytrafić się samoczynne pozycjonowanie strony tak jak to w przypadku jednej z naszych stron:

(...)

Czytaj

Pozycjonowanie stron a optymalizacja

Obecnie bardzo często słyszy się o konieczności pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej oraz dostosowania jej pod kątem odpowiednich fraz kluczowych. Takie działania sprawiają, że po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej, nasza strona znajdzie się na wysokiej pozycji wśród wyników wyszukiwania. Dzięki temu, internauci łatwiej dotrą do naszej witryny, co zwiększy sprzedaż usług i produktów. Oczywiście o sukcesie procesu pozycjonowania decyduje wiele czynników które mają większy czy też mniejszy na niego wpływ, jednak w skrócie właśnie tak można opisać ten proces.

(...)

Czytaj

Jak sami dajemy się oszukać

Od dłuższego czasu po sieci krąży wiele wiadomości, promocji, konkursów czy informacji o tym jak coś wygraliśmy. Czy aby na pewno jesteśmy w stanie uchronić się przed kradzieżą danych, naszych kont itp.? Większość z nas jest oczywiście na tyle świadoma iż ciężko pozyskać od nich dobrowolnie jakiekolwiek dane, niestety spora część społeczeństwa mimo tego nie jest świadoma tego co robi. Jak się to kończy? 

(...)

Czytaj

Zlecasz tworzenie stron internetowych? Przeczytaj!

Gdy przychodzi moment założenia lub odnowienia swojej strony internetowej (wizytówki, strony informacyjne, serwisy internetowe, sklepy itd.), każdy zachodzi w głowę komu zlecić jej stworzenie i przede wszystkim, jak nie dać się naciągnąć?

(...)

Czytaj

Pozycjonowanie stron www a certyfikat SSL

Pozycjonowanie stron – Z certyfikatem czy bez? Od pewnego czasu, wielu programistów, webdeveloperów ale przede wszystkim właścicieli stron zastanawia się czy aby jest im niezbędny „ten” certyfikat SSL. Otóż czym jest, w jakim celu jest on masowo instalowany na domenach, czy jest nam potrzebny, czym różni się darmowy certyfikat SSL od płatnego oraz czy strony bez niego będą istniały będą podstawowymi pytaniami na jakie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

(...)

Czytaj

Pierwsza grafika w GIMP

Tworzenie stron www:

(...)

Czytaj

Czcionki i pędzle w gimp

Tworzenie stron internetowych – Nowe czcionki i pędzle w GIMP
Wiele osób używających tego programu boryka się notorycznie z problemem przygotowania np. unikalnego tła na którym umieści treść swojej grafiki. Podobnie bywa z dopasowaniem czcionki, program ten po instalacji nie daje nam więcej możliwości w tej kwestii niż te jakie otrzymujemy od systemu na jakim pracujemy. Jak w prosty sposób dodać czcionki oraz pędzle których będziemy mogli używać do tworzenia swoich grafik przedstawiam poniżej:

(...)

Czytaj

Jak usunąć wirusa z fb (facebook.com)

Jak usunąć wirusa z fb.

(...)

Czytaj