R A T A Q . P L

Ładowanie

Pozycjonowanie stron www a certyfikat SSL - tworzenie stron internetowych RATAQ

Pozycjonowanie stron – Z certyfikatem czy bez? Od pewnego czasu, wielu programistów, webdeveloperów ale przede wszystkim właścicieli stron zastanawia się czy aby jest im niezbędny „ten” certyfikat SSL. Otóż czym jest, w jakim celu jest on masowo instalowany na domenach, czy jest nam potrzebny, czym różni się darmowy certyfikat SSL od płatnego oraz czy strony bez niego będą istniały będą podstawowymi pytaniami na jakie postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Czym są certyfikaty SSL i dlaczego warto je posiadać?

Otóż jest to podstawowe pytanie dotyczące tematu SSL oraz jego instalacji. Na pewno wchodząc na różne strony w sieci natrafialiście na strony które w pasku adresu posiadały kłódkę czarną, zieloną lub też zieloną wraz z nazwą firmy do jakiej należy domena. Otóż świadczy to o tym czy Wasze połączenie pomiędzy przeglądarką internetową z Waszej strony oraz serwerem docelowym, jest szyfrowana i zabezpieczone (czy do końca bezpieczne, to osobny temat J). W zasadzie jeśli chodzi o korzystanie ze stron zabezpieczonych certyfikatem przez przysłowiowego „Kowalskiego”, większej różnicy nie widać na pierwszy rzut oka. Oczywiście pomijając kwestie bezpieczeństwa czy zwiększony współczynnik wspierający pozycjonowanie stron, pozostaje jeszcze kwestia wyświetlania strony przez jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych jaką jest Google Chrome. Jakiś czas temu, wiele serwisów internetowych informowało o pewnym fakcie związanym z wyświetlaniem przez nią stron bez certyfikatów SSL. Otóż w najnowszej jej wersji, wszystkie strony internetowe które nie posiadają certyfikatu SSL miały zostać wyświetlane jako potencjalnie niebezpieczne.

pozycjonowanie stron internetowych www - certyfikaty ssl - najczęściej używane przeglądarki

Myślę że powyższa informacja jest wystarczająca by móc stwierdzić iż certyfikat dla domeny jest coraz bardziej potrzebny naszej domenie. Jeśli okaże się jednak że większość czołowych przeglądarek uda się w ślad za wspomnianym już „chromem”, posiadanie certyfikatu SSL będzie wręcz koniecznie aby nie tracić potencjalnych klientów poprzez jego brak.

Darmowy certyfikat, płatny certyfikat oraz ich rodzaje…

                Pierwszorzędnym kryterium jakie należałoby wziąć pod uwagę to kwestia funduszy. Jak wiadomo, prócz certyfikatów płatnych istnieją także te za które nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Jaka różnica jest pomiędzy tymi jednymi a drugimi? Otóż dwie podstawowe:

  • Darmowe należy odnawiać co kilka miesięcy, gdzie płatne możemy wykupić na rok lub nawet dwa lata.
  • Darmowe certyfikaty nie posiadają gwarancji, przy czym płatny certyfikat za kwotę od 50zł rocznie, gwarantuje gwarancję rzędu 10 000,00 $ (oczywiście pozostaje tutaj kwestia finalizacji tejże gwarancji J

 

Płatne certyfikaty występują w kilku rodzajach które różnią się poprzez sposób w jaki potwierdzamy tożsamość swoją jako właściciela, tego w jaki sposób chronią nas ale przede wszystkim kwestią finansową J

  • Certyfikat DV (Domain Validation) jest jednym z najtańszych oraz najszybszym do zainstalowania. Otóż jak sama nazwa wskazuje że aby go otrzymać, należy zweryfikować jedynie samą domenę. W jaki sposób? Otóż wystarczy utworzyć specyficzny, wymagany przez rejestratora certyfikatu adres e-mail typu admin@twojadreswww.pl lub poprzez wgranie do głównego katalogu na naszym serwerze, pliku o specjalnej nazwie oraz treści.
  • Certyfikaty OV (Organization Validation) jak łatwo się domyśleć, są one droższe od DV. Weryfikacja tego typu certyfikatu, polega dodatkowo na weryfikacji tożsamości posiadacza domeny. Otóż prócz tego samego procesu co przy SSL typu DV, należy przesłać rejestratorowi dokumenty, za pomocą których zweryfikuje on naszą tożsamość.
  • Certyfikaty EV (Extended Validation) posiadają dodatkowo potwierdzaną tożsamość właściciela domeny. Otóż prócz kroków które należy wykoać przy SSL typu DV, SSL typu OV należy oczekiwać jeszcze na kontakt ze strony rejestratora poprzez chociażby telefon do firmy. Dodatkową różnicą jest umiejscowienie (przy kłódce) danych właściciela witryny. Jest to najczęściej praktykowane przy stronach dużych organizacji, banków itd.
  • WildCard jako rodzaj certyfikatu SSL, umożliwia nam ochronę jednej z domen wraz z jej subdomenami. Otóż posiadając domenę www.rataq.pl oraz instalacja dodatkowych skryptów na subdomenach typu: www.sklep.rataq.pl, www.blog.rataq.pl, potrzebowałbym zakupić łącznie trzy certyfikaty. Dzięki WildCard jesteśmy w stanie za pomocą zakupu jednego certyfikatu tego typu, zabezpieczyć wszystkie subdomeny wraz z domeną główną.
  • Multi Domain to rodzaj certyfikatu dzięki któremu możemy zabezpieczyć jednym certyfikatem wiele domen głównych.

Warto zauważyć że darmowe certyfikaty także posiadają wsparcie dla WildCard.

Powyższe informacje, pomogą Ci zrozumieć temat certyfikatów SSL oraz podjąć świadomie decyzję o instalacji certyfikatu oraz wyborze jaki certyfikat wybrać dla swojej domeny. Jeśli jednak w dalszym ciągu masz wątpliwości co do jego instalacji, warto zwrócić uwagę na informację jaka pojawiła się w jednym z narzędzi od GOOGLE, mówiącej o wpływie posiadania certyfikatu SSL na pozycję w ich wyszukiwarce. Nie od dziś wiadomo że jest to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych i wielu potencjalnych klientów, wyszukanie czegokolwiek w sieci rozpoczyna właśnie poprzez odwołanie się do niej w przeglądarce internetowej.

 

W tej samej kategorii:

Firmy od stron internetowych - jak znaleźć - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Firmy od stron internetowych - jak znaleźć

Wstępnie warto zwrócić uwagę na to czym jest i co powinna zawierać strona internetowa dla firm. Otóż skuteczna strona internetowa dla firmy powinna charakteryzować się szeregiem cech, które przyciągają uwagę, zwiększają zaufanie użytkowników i wspierają cele biznesowe. Oto kilka kluczowych cech, które warto uwzględnić:Responsywność: Projektant stron internetowych musi pamiętać że strona powinna być dostosowana do różnych urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony, aby użytkownicy mieli pozytywne doświadczenia niezależnie od używanego sprzętu(...)

Jaki cms dla strony firmowej? - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Jaki cms dla strony firmowej?

Jaki CMS dla Firmy Wybrać? Jak Wybrać Najlepszy System Zarządzania Treścią?W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesowym, posiadanie skutecznej witryny internetowej staje się nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdej firmy. Jednakże, aby utrzymać witrynę w optymalnej formie, konieczne jest posiadanie odpowiedniego Systemu Zarządzania Treścią (CMS). W artykule tym, przyjrzymy się kluczowym pytaniom związanym z wyborem CMS dla firmy i jak dokonać najlepszego wyboru(...)

Tworzenie nowoczesnych stron internetowych - czyli działamy według aktualnego trendy - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie nowoczesnych stron internetowych - czyli działamy według aktualnego trendy

W dobie dynamicznego rozwoju technologii oraz wzrostu znaczenia obecności online dla biznesu, tworzenie stron internetowych staje się nieodzownym elementem strategii marketingowej i biznesowej. Firmy, które pragną odnieść sukces w dzisiejszym cyfrowym środowisku, nie mogą zaniedbywać swojej obecności w sieci. W tym kontekście kluczowe staje się profesjonalne podejście do projektowania stron internetowych, które nie tylko przyciągnie uwagę odwiedzających, ale także przekształci ich w lojalnych klientów(...)

Kochamy to co robimy!
Świadczą o tym nasze opinie:

Zaufali nam m.in.

Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra

Serwis używa plików cookies w celu zbierania danych analitycznych oraz pełnienia pozostałych funkcji świadczonych na rzecz użytkowników. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych oraz procesach płatniczych których pliki dotyczą, znajdziesz w poniższych dokumentach:

Polityka prywatności Regulamin Akceptacja cookies