Tworzenie stron internetowych

Autorskie systemy CMS, Rozwiązania dla firm CRM i nie tylko.

Tworzenie stron internetowych - Jak sami dajemy się oszukać

Jak sami dajemy się oszukać

Od dłuższego czasu po sieci krąży wiele wiadomości, promocji, konkursów czy informacji o tym jak coś wygraliśmy. Czy aby na pewno jesteśmy w stanie uchronić się przed kradzieżą danych, naszych kont itp.? Większość z nas jest oczywiście na tyle świadoma iż ciężko pozyskać od nich dobrowolnie jakiekolwiek dane, niestety spora część społeczeństwa mimo tego nie jest świadoma tego co robi. Jak się to kończy? 

Zaloguj się aby przeczytać:Nie pamiętam hasła
W tym momencie wprowadziłeś dane do formularza który został przygotowany na tyle podobnie do tego który jest udostępniany na popularnym portalu facebook.com, aby nie wzbudzić nadmiarnych podejrzeń. Oczywiście formularz ten nie jest dopracowany na tyle aby weryfikował poprawność wprowadzonych danych (weryfikacja tego czy konto o takich danych istnieje), jednak formularz ten został przygotowany w 3-4 min w związku z czym ma on charakter jedynie demonstracyjny. Jeśli wprowadzone zostałyby poprawnie, istniała szansa aby jakakolwiek strona miała możliwość przechwycenia danych, Twojego konta, wiadomości i wielu innych kwestii. Prawdopodobnie, na dowód tego pojawi się na Twojej tablicy udostępniony właśnie link do tego artykułu aby uświadomić innych, jak łatwo dać się zwieść na tak prostych rzeczach. Jeśli nie zalogowałeś się, udostępnij linka znajomym, dzięki temu być może ostrzeżesz ich zanim popełnią tego typu błąd. 
Wprowadzenie danych do formularza jest dobrowolne i może wiązać się z udostępnieniem poniższego artykułu w Twoim imieniu, celem edukacji kolejnych osób.