Tworzenie sklepów internetowych - Strony www Jawor

Tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie

Tworzenie sklepów internetowych - Strony www Jawor

Tworzenie sklepów internetowych - Strony www Jawor

Jak wiadomo, strony internetowe to bardzo ogólnikowe określenie aplikacji webowych. Można powiedzieć, że są one jedynie główną kategorią, która dzieli się z kolei na kolejne rodzaje rozwiązań. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak założyć własny sklep, pozyskując pierwszych klientów. Oczywiście istnieje wiele poradników, ukazujące procesy e-commerce krok po kroku. Późniejszego pozycjonowania stron. Pytanie jednak, czy można się spodziewać, że późniejsze prace przy pozycjonowaniu tego typu stron, przyniosą zamierzone efekty. Poradniki „jak prowadzić blog dla sklepu” czy „blog od strony SEO” pomogą zrozumieć podstawy, jednak nie pozwolą na więcej. Nie liczylibyśmy na nieskazitelną pracę jako programista o dobrych praktykach. 

Tworzenie sklepów internetowych — strony www Jawor — Woof Pouf.

Oddając dzisiaj gotowe rozwiązanie e-commerce w formie autorskiej aplikacji, dowiedzieliśmy się, że nasze rozwiązanie jest proste. Oczywiście bardzo cieszy nas ten fakt, gdyż wychodzimy z założenia, iż im prostszy w obsłudze system, tym lepiej się z nim pracuje. Przede wszystkim projekt, który stworzony został dla: 

 

Woof Pouf — Legowiska i akcesoria dla psów

 

Miał na celu maksymalne uproszczenie procesu zakupowego. Sklep internetowy, który został zbudowany na potrzeby Hani i Piotra, zdecydowanie spełnił ich oczekiwania. Sądzę, że nie obrażą się, jeśli zostaną tu wspomniane ich słowa:

Dziękujemy za przemiłą współpracę i wiele cennych wskazówek. W pełni profesjonalne podejście, dużo innowacyjnych rozwiązań — bardzo polecamy.

Praca z nimi to tak naprawdę czysta przyjemność. Bardzo ważne, aby do tworzenia stron www czy sklepów internetowych, móc liczyć na ocenę ze strony zlecającego, jeszcze na etapie projektowania. Dzięki temu minimalizuje się ilość późniejszych zmian, a co za tym idzie, klient otrzymuje projekt o wiele szybciej. Zarówno Piotr, jak i Hania, niejednokrotnie siedzieli ze mną po nocach, weryfikując to, co im podsyłałem. Taki klient to zdecydowanie skarb. 

Przy tworzeniu stron liczy się także możliwość częściowo „wolnej ręki”. W tym przypadku spokojnie mogłem nanosić własne sugestie, które okazywały się trafione. Wśród nich, możliwość dynamicznego wprowadzania zmian w bazie danych. Ciekawym rozwiązaniem był także moduł który krok po kroku, prowadzi klient przez zamówienie produktów na wymiar. 

Moduły, które posiada system CMS:

  • Blog dla sklepu,
  • Konfigurator produktu,
  • Płatności błyskawiczne obsługiwane przez API od przelewy24.pl
  • System zamawiania kuriera za pośrednictwem API furgonetka.pl

 

Technologie użyte do tworzenia stron internetowych oraz do tego projektu:

  • PHP 8.0 - obsługa żądań ze strony skryptu.
  • AJAX — dynamiczne generowanie treści, w zależności od tego, co zrobił użytkownik.
  • HTML w wersji 5 oraz CSS w wersji 3 - języki modelujące wygląd projektu.
  • Całość zbudowana na podstawie frameworka Laravel w wersji 8.
  • jQuery— biblioteka wspierająca animowanie pewnych elementów na stronie.

 

Tworzenie sklepów internetowych — strony internetowe — strony www Jawor

Jeśli chcesz założyć własny sklep internetowy, możesz założyć własny sklep właśnie z nami. Warto zwrócić uwagę, że do tworzenia stron internetowych, nie zawsze wystarczy darmowy system CMS. Składanie gotowej strony www wymaga niejednokrotnie znacznie większych umiejętności niż instalowanie gotowych rozwiązań. Założyć własny sklep, nie jest, jak widać wcale tak łatwo, w związku z czym zapraszamy po autorskie rozwiązanie z naszej strony. 

 

Jak działa sklep internetowy — wyjaśniamy krok po kroku.

Zarówno do tworzenia stron www, jak i sklepów internetowych, używane są identyczne technologia. Pozwalają one na tworzenie bloga dla sklepu, bloga od strony, systemu zakupowego, modułu formularza kontaktowego czy wspomnianego powyżej konfiguratora. W przy tworzeniu stron ważne jest to, aby w szczególności w przypadku sklepów, był on prosty w obsłudze. Dzięki temu użytkownik jest w stanie w domyślny sposób dokonać zakupu i nie gubi się podczas ich realizacji. 

Gdy zastanawiasz się jak założyć własny sklep, musisz wiedzieć: 

Do tworzenia stron typu e-commerce, niezbędne są elementy:

System logowania oraz ewentualnie możliwość realizacji zakupów bez rejestracji.

Podstawowym elementem poprawnego procesu zakupowego jest przede wszystkim opcja odróżnienia kupującego od całej reszty. Poza modułem logowania, rejestracji oraz przypominania hasła, można zastosować inny model. W przypadku WoofPouf okazało się przydatnym, włączenie opcji zakupu bez rejestracji. W związku ze strategią marketingową okazało się to wręcz niezbędne. Dzięki temu to klient wybiera czy ma ochotę zakładać w sklepie konto.

Sklep działa w oparciu o płatności błyskawiczne. To element obowiązkowy przy tworzeniu stron tego typu.

Jeszcze kilka lat temu, istniała możliwość instalowania jedynie wygenerowanego dokumentu lub informacji zawierającej dane do przelewu. Podczas kiedy klient dokonał zakupu w sklepie internetowym, nie miał możliwości płatności błyskawicznych. W przypadku tej funkcji dziś jest niemal obowiązkiem, a już podstawą każdego nowo powstającego sklepu. E-commerce idąc naprzód w myśl postępu, dzięki czemu sklepy są coraz lepsze pod każdym względem.

Blog od strony to element niezwykle wspierający kwestie SEO. 

Element tworzenia aktualności związanych z firmą, usługami czy po prostu przekazujące jakiekolwiek informacje. To kolejna rzecz, która jest konieczna w przypadku nowoczesnych projektów e-commerce.

System zakupowy zaprojektowany, aby krok po kroku realizować z klientem zakup.

To bardzo ważny aspekt, który zwraca uwagę na prostotę zamawiania produktów. Dzięki temu, mówiąc kolokwialnie, klient jest prowadzony za przysłowiową „rączkę” przez każdy etap zakupów.

Działania marketingowe. W przypadku planowania szybkiego wejścia na rynek warto rozplanować elementy wspierające marketing. To dzięki nim sklep działa wśród docelowego targetu, jakim są potencjalni klienci.

 

Jak się łatwo domyślić, przy tworzeniu stron internetowych, należy brać pod uwagę o wiele więcej elementów składowych. Gdybyśmy dokładnie opisać, jak działa sklep, wyjaśnić krok po kroku elementy jego funkcjonowania, musielibyśmy stworzyć blog od strony technicznej, który wyjaśniłby każdy możliwy proces zachodzący w jego funkcjonowaniu.

Nasze opinie.

Zapraszamy serdecznie do miejsc, gdzie wypowiadają się o naszych usługach sami klienci.

Tworzenie sklepów internetowych — strony internetowe Jawor — Opinie Google

Jesteśmy on-line.

Sklepy internetowe Jawor | Strony www Jawor — Opinie Facebook