Serduszka WOŚP na FB, ale o co chodzi?

Tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie

Serduszka WOŚP na FB, ale o co chodzi?

Serduszka WOŚP na FB, ale o co chodzi?

Serduszko WOŚP na fb – Od kilku dni dostaję (pewnie jak wielu z Was) w wiadomościach prywatnych serduszka WOŚP z informacją o biciu rekordu udostępnionych serduszek tegoż serca. Nie do końca rozumiałem o co chodzi więc stwierdziłem że się nieco zagłębie a oto co wyszło:

serduszko WOŚP na fb

Czy to akcja WOŚP (serduszko WOŚP na fb)?

Odpowiedź jest jednoznaczna, brzmi ona NIE. Sam oficjalny profil WOŚP na portalu facebook nie pozostawia złudzeń wobec tej dziwnej akcji, gdy jeden z użytkowników popularnego serwisu społecznościowego zadał oficjalnie pytanie o to czy mają coś wspólnego odpowiedzieli nie tylko że nie mają z akcją nic wspólnego ale dodali także do tematu iż takiego wzoru serduszka nie używają już od dawna.

Więc co to za akcja (serduszko WOŚP na fb)?

Ano odpowiedź brzmi bardzo prosto: zwykły „łańcuszek” jak milion innych, nic nie wartych wiadomości typu:

Znajdź liczbę 3 w serii znaków w ciągu 5 minut i wyślij to do 10 innych osób aby mieć szczęście na cały rok. Jeśli tego nie zrobisz czeka Cie ogromne nieszczęście na cały kolejny rok.

Zabawne? A jednak, tyle samo warte jest udostępnianie i przesyłanie sobie tych serduszek ile przesyłanie zwykłego łańcuszka z wymyśloną historyjką która ma umożliwić nam szczęście na kolejnych 365 dni 
To czy takie „coś” będzie rozsyłane i będzie żyło własnym życiem zależy właśnie od nas, od tego czy będziemy to publikować dalej czy po prostu nie będzie nas to interesowało a sami zignorujemy wiadomości oraz posty z tego typu treścią.

Jakby nie patrzeć, jest to zabawniejsze na pewno niż informacja o p. Czyż która poszukuje dla dziecka krwi, przez którą to dostawała setki o ile nie tysiące telefonów dziennie. Nie wspominając o wiadomościach tekstowych – taki głupi żarcik…

Wielu z nas na pewno pamięta posty w treści których to pojawiała się informacja o poszukiwaniu krwi z pewnej grupy dla ciężko chorego dziecka. Ktoś sobie zrobił mały „żart”, ktoś inny to udostępnił a efekt lawiny ruszył z kolejnymi ludźmi którzy ślepo klikają we wszystko co popadnie. Tak się to właśnie zaczyna 

Tak dla tych którzy klikają we wszystko co popadnie, przypominam że znajdzie się na mojej stronie poradnik jak usunąć wirusa z fb.