R A T A Q . P L

Ładowanie

Tworzenie aplikacji mobilnych - tworzenie stron internetowych RATAQ

Kilka zasad tworzenia aplikacji mobilnych przez nas.

Tworzenie aplikacji mobilnych na android i iOS.

Tworzeniem oprogramowania wspierającego firmy na rynku nie tylko polskim zajmujemy się już ponad 10 lat. Pierwszy „projekt”, jakiego wolelibyśmy tu nie pokazywać, udało się zrealizować w 2006 roku. Oczywiście nie pochwalimy się tutaj tym kodem, bo prawdopodobnie nawet stali klienci zaczęliby się zastanawiać czy nie znaleźć innej firmy do współpracy! To jednak świadczy o naszym notorycznym rozwoju, poszerzaniu wiedzy nie tylko z zakresu tworzenia projektów czy wdrażania ich. Świadczy to przede wszystkim o ciągłym doszkalaniu się także z zakresu bezpieczeństwa danych oraz o tym, że idąc z duchem czasu, stosujemy najnowsze technologie do rozwiązań problemów naszych klientów. To dzięki naszym klientom, stale poszerzamy naszą ofertę o kolejne usługi. Gdyby nie to, że jeden z naszych klientów poprosił nas o zrealizowanie małej aplikacji mobilnej w formie CRM, programowanie mobilne byłoby poza naszym zasięgiem. Większość projektów, jakie dotychczas realizujemy i wspieramy, to wewnętrzne aplikacje. Są to takie projekty, które prawdopodobnie nigdy nie ujrzą światła dziennego. 

Jednak posiadamy także projekty, którymi możemy się pochwalić. To dzięki tym małym, pierwszym projektom, jesteśmy w stanie stworzyć takie aplikacje, jakich klient dokładnie potrzebuje. Ogranicza nas tylko pomysł, w którym możemy pomóc! Dzięki stosowanej technologii jesteśmy w stanie przygotować aplikację odpowiednią zarówno dla systemów Android, jak i iOS. Trzymając się wypracowanych już zasad, jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa różnego rodzaju aplikacji mobilnych na systemy Android oraz iOS. Po realizacji projektu wspieramy naszego klienta w procesie utrzymania aplikacji, a także dokonujemy stosownego szkolenia z użytkowania. Szkolenia odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i w pełni zdalnie.

Tworzenie aplikacji mobilnych — dlaczego testujemy wielokrotnie?

Tworzenie projektów webowych, pomimo że niewiele się różni od programowania mobilnego, tak naprawdę daje nam o wiele mniejsze pole do popisu. Nie mamy tutaj już nawet na myśli znacznie ograniczonej wielkości ekranu a po prostu kwestii publikacji. Oczywiście możemy wygenerować plik na telefon, po czym zainstalować na telefonie bez udziału Sklepu Play (Android) czy App Store (iOS). O ile takie rozwiązanie przejdzie bez problemu w przypadku rozwiązań wewnętrznych dla firm, takich jak magazyny czy biura, to w przypadku udostępnienia klientom już nie bardzo. Dlatego też na etapie projektowania i kodowania, weryfikujemy już wiele elementów i to wielokrotnie. Nawet przygotowana aplikacja, jest testowana przez nas. Pozwala to zaoszczędzić czas na ponowną publikację poprawionej wersji. 

Jak wygląda u nas proces tworzenia aplikacji mobilnych na android i iOS? 

tworzenie aplikacji mobilnych

Przede wszystkim analiza! To, jak rozwiążemy dany problem, zależy nie tylko od nas, ale także od klienta. W wielu przypadkach może okazać się, że docelowo aplikacja będzie rozwijana, więc nie powinniśmy używać elementów, które będą od nas wymagały późniejszego przebudowywania części lub całej aplikacji, aby tylko dodać jedną funkcję. Oczywiście "kto bogatemu zabroni?", jednak żyjemy pewną zasadą! Nie narażamy klienta na dodatkowe i zbędne koszta.

Wykonanie prototypu! Na tym etapie wykonujemy pewnego rodzaju model, który nie koniecznie będzie gotową do wglądu aplikacją (nawet wersją roboczą). Zabrzmi zabawnie, jednak na tym etapie bardzo często to  po prostu tzw. pamięciówki lub notes z rysunkami ekranów, planem przejść pomiędzy nimi w przypadku procesu wewnątrz aplikacji itd. Chodzi tuta o zwyczajne rozplanowanie niezbędnych elementów, funkcji czy zaimplementowanych zewnętrznych bibliotek. Dzięki temu unikamy przebudowywania całej aplikacji, gdy przykładowo zbliżymy się już ku końcowi z jej realizacją.

Projektowanie wyglądu! To etap, w którym przygotowujemy dla klienta docelową propozycję wyglądu jego aplikacji. Otrzymuje on pewnego rodzaju makiety, na których widzi już główny zamysł, który oczywiście poddawany jest jeszcze sugestiom oraz nanoszone zostają uwagi od klienta. 

Wstępna wersja aplikacji! Tutaj uzyskujemy gotową aplikację, którą możemy zainstalować na telefonach i przesłać naszym testerom. Dzięki temu jesteśmy w stanie zweryfikować, jak faktycznie będzie ona wyglądać i zachowywać się na różnych urządzeniach. Oczywiście jeszcze na etapie programowania, mamy możliwość wglądu między innymi w emulator, który symuluje zachowanie konkretnych urządzeń. Podobnie mamy możliwość emulowania zachowania takiej aplikacji na urządzeniach podłączonych poprzez kabel USB czy połączonych w sieć lokalną Wi-Fi. Niestety, to nadal nie są osoby z zewnątrz. Poza tym warto pamiętać znane powiedzenie... Co dwie głowy to nie jedna! W tym przypadku im więcej osób przetestuje aplikacje przed jej opublikowaniem. 

Opublikowanie aplikacji na zadane platformy! To etap najbardziej lubiany przez naszych klientów. To tutaj publikujemy właściwe aplikacje, które mają być udostępnione do użytku dla ich kontrahentów. Warto pamiętać, że od publikacji może minąć kilka dni, zanim aplikacja będzie dostępna w Sklep Play (Android) czy AppStore (iOS). Dodatkowo kilka kolejnych dni, aplikacja może nie dać się wyszukać po słowach kluczowych, jakie byśmy chcieli. 

Tworzenie aplikacji mobilnych — rodzaje technologii!

Programowanie mobilne aplikacji, daje wiele możliwości i może opierać się o wiele różnych języków czy frameworków. Istnieje też kilka zasad programowania, których należy się trzymać podczas tworzenia produktu finalnego, jednak nie będziemy tuta opisywać całych procesów czy konkretnych technologii. Z wielu różnych opcji wybraliśmy właśnie język natywny, który w skrócie omawiając, można powiedzieć, że daje nam o wiele większe możliwości od innych.

tworzenie aplikacji mobilnych

Tworzenie aplikacji mobilnych — wspieramy dalszy rozwój!

Nasz klient po zakończeniu prac nad przygotowaniem aplikacji mobilnej nie pozostaje sam! Zostajemy z nim, po to, aby w przypadku dalszego utrzymania aplikacji, nie musiał się martwić. Aplikacja, pomimo iż została już opublikowana, może mieć zgłoszone uwagi czy sugestie, które niejednokrotnie warto wziąć pod uwagę. W takim przypadku nasz produkt wymagać będzie drobnych lub większych korekt. Dlatego mając otwarty kod danej aplikacji, możemy już nawet w kilka godzin dokonać zmian, które ułatwia użytkowanie danej aplikacji. Niejednokrotnie jeszcze bardziej ją uatrakcyjni, co spodoba się zdecydowanie użytkownikom danej aplikacji.

Warto zaryzykować także stwierdzenie, iż apetyt rośnie w miarę jedzenia! Może się okazać, że funkcje, które nasz klient uważał za zbędne, po pewnym czasie będą niezbędne do tego, aby projekt cieszył się popularnością.

Aplikacje mobilne jako rozszerzenie strony internetowej?

Dużo klientów, którzy nie tyle zaczynają swój biznes, ile po prostu go rozwijają, mają wątpliwości czy potrzebne im coś takiego jak aplikacje mobilne. Pierwszym aspektem jest niestety popularność! Jak to bywa na rynku, skoro konkurencja ma, skoro konkurencja jest duża, czy powinniśmy nie mieć? Nie każdy projekt wymaga posiadania aplikacji mobilnej tylko ze względu na to, że posiada ją konkurencja! Jednak w wielu przypadkach, zdecydowanie lepiej wygląda, gdy takowa firma posiada aplikację.

Różnica pomiędzy odtwarzaniem oferty, chociażby sklepu w wersji mobilnej przeglądarki internetowej a w aplikacji jest dosyć znacząca. Dobrze przygotowana aplikacja mobilna będzie działać szybciej i sprawniej niejednokrotnie, nawet pomimo odpowiedniej optymalizacji strony internetowej. Dlaczego? Otóż do tego, aby strona wyświetliła się w przeglądarce, niezbędny staje się serwer! To po jego stronie leży renderowanie wielu elementów, a to już z kolei generuje większe obciążenia. Osoby podchodzące do tematu sceptycznie, stwierdzą, że do działania takiej aplikacji mobilnej, niezbędny stanie się mimo wszystko serwer. Owszem! Jednak w przypadku aplikacji mobilnej, nie renderujemy wielu elementów za jego pośrednictwem. W zasadzie po stronie serwera leży jedynie przekazanie suchych informacji w formacie JSON. To tak właściwie nic innego, jak po prostu zwykły tekst. Nie mówimy tutaj o zaawansowanym przesyłaniu ogromnych wartości tekstowych, które po zapisaniu będą trudne do odtworzenia standardowymi edytorami. Po prostu dajmy na to, przekazanie 10 produktów (jedna podstrona z listy oferty), gdzie jeden produkt to raptem kilkaset linijek kodu.

Nie ma tutaj miejsca na nadmierne animacje, dziesiątki zbędnych bibliotek, które tak naprawdę projekt używa w pewnej części, gdzie niejednokrotnie połowa kodu jest kompletnie zbędna. Oczywiście tutaj jeszcze pozostaje kwestia sposobu i jakości napisanej aplikacji mobilnej. Tutaj jednak zakładamy, że kod jest przemyślany od samego początku i nie jest on pisany na tzw. kolanie.

Kolejny plus dla aplikacji mobilnej to marketing! Możliwość prowadzenia powiadomień np. w związku z prowadzoną promocją, przesłaną ofertą indywidualną czy chęcią zwrócenia uwagi na jakiś konkretny produkt. Mailing, wysyłanie SMS, reklamy w mediach społecznościowych czy przebijanie się przez wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach nie może równać się z powiadomieniem wyskakującym przy działaniu aplikacji w tle! Odpowiednia konfiguracja takiej aplikacji pozwoli na prowadzenie marketingu wśród klientów, którzy aplikację już zainstalują. W połączeniu naszej wersji webowej z aplikacją mobilną możemy zyskać bardzo dobre kanały marketingowe, a co za tym idzie, zwiększyć jeszcze bardziej sprzedaż produktów!

To tylko nieliczne plusy, związane z posiadaniem własnej aplikacji mobilnej. Warto? Czy nie warto? To już pozostawiamy ocenie indywidualnej!

tworzenie aplikacji mobilnychtworzenie aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne — jakie platformy wybrać?

Z nami nie musisz się ograniczać! Sam fakt tego, że na rynku znajduje się większość urządzeń opartych o systemy android, wcale nie musi decydować o tym, czy masz wybrać aplikację mobilną na software androidowy. Co, jeśli brak aplikacji stworzonej na software „iOS-wy” zadecyduje o utracie kluczowego klienta? Sukces składa się z wielu czynników! Czasami bardzo małych! Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, jesteśmy w stanie zaprojektować nie tylko aplikację w wersji na systemy Android, ale także iOS. 

Są oczywiście pewne elementy, które różnić będą jedną wersję aplikacji od tej drugiej. Głównie będą to jednak tylko kwestie wizualne przy zachowaniu pełnego odwzorowania funkcji z jednej wersji do drugiej. Dzięki stosowanym przez nas technologiom jesteśmy w stanie napisać aplikację na każde urządzenie oparte o system Android. Nie ma dla nas znaczenia czy będzie to telewizor, czy telefon, podobnie jak z iOS.

Tworzenie aplikacji mobilnych — koszt wykonania aplikacji na telefon?

Podobnie jak w przypadku wykonania aplikacji webowe, nie jest możliwe ujednolicenie cennika do każdego z projektów. Jedna z realizacji wbrew pozorom, będzie miała znacznie bardziej rozbudowaną logikę niż druga, w wyniku czego będzie oczywiście droższa. Należy pamiętać, że aplikacja sama z siebie bez zewnętrznego serwera i bazy danych, w większości przypadków nie będzie mogła działać. Każda z aplikacji mobilnych, powinna mieć możliwość łączenia się ze wskazanym serwerem, jeśli ma prezentować jakiekolwiek dane zewnętrzne. Dla przykładu aplikacja, która miałaby sprzedawać towar w sklepie, powinna łączyć się z serwerem, na której został już wykonany sklep w formie aplikacji webowej. Serwer ten powinien w związku z zapytaniem od aplikacji, przekazać informacje np. odnośnie do oferty, kategorii produktów, danych kontaktowych, listy produktów, artykułów wprowadzonych na sklepie w formie bloga itp.

Oczywiście nie musimy wcale używać zewnętrznej bazy danych do każdej aplikacji. Istnieją rozwiązania, które pozwolą na relacje bazodanowe bez dodatkowych kosztów na początek, jednak pytanie, czy chcemy na zewnątrz wyciągać jeszcze dane naszych klientów? Wyobraźmy sobie, że nasza aplikacja to wspomniany sklep internetowy... Oczywiście wszystkie zewnętrzne firmy używają zabezpieczeń i spełniają największe... (tutaj milion powodów mających zapewnić o bezpieczeństwu danych). Czy jednak szanująca się firma, chcąca za pośrednictwem swojej aplikacji, przesyłać przez zewnętrzne serwery jakiekolwiek poufne dane? Prowadzimy wewnętrzną dokumentację firmy, do której dostęp musi mieć cały zarząd firmy, więc nie będziemy przecież nasze dane przesyłać przez darmowe serwery prawda? 

Możemy wymieniać tak dosłownie w nieskończoność, aż wreszcie przekonamy Cię do tego, że każda aplikacja z relacjami bazodanowymi musi mieć swój własny serwer. Nie musimy od razu popadać w paranoję i kupować swój serwer fizyczny, podtrzymanie i opłacać łącza światłowodowe... Jednak warto mieć mimo wszystko jednego dostawcę usług hostingowych, podpisaną umowę o powierzenie danych osobowych i spać spokojnie. 

tworzenie aplikacji mobilnych

Za dużo informacji na raz? Nie przejmuj się! We wszystkim pomożemy!

Tworzenie aplikacji mobilnych — kontakt

Jeśli zatem szukasz firmy, która pisze aplikacje mobilne... Jeśli poszukujesz firmy, które piszą aplikacje na telefon z systemem Android i iOS to doskonale trafiłeś! Jesteśmy w stanie napisać wszystko od podstaw, bez potrzeby prac jakiejkolwiek firmy z zewnątrz. Minimalne wymagania to serwer, o którym wspomnieliśmy już wyżej. Chcesz wiedzieć ile kosztowałaby Twoja aplikacja? Napisz! Wycenimy bez zobowiązań :) 

Tworzenie aplikacji mobilnych - formularz kontaktowy

 

 

W tej samej kategorii:

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej? - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej?

Czym jest działalność nierejestrowana sklepu internetowego i czy może prowadzić sklep internetowy?Działalność nierejestrowana w Polsce odnosi się do sytuacji, w której osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą bez dokonywania formalnego wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), w zależności od formy prowadzenia działalności. W Polsce istnieją różne formy rejestracji działalności gospodarczej, a wybór zależy m.in(...)

Tworzenie stron internetowych Złotoryja - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Złotoryja

Złotoryja, urokliwe miasto w Polsce, znane nie tylko z bogatej historii, ale także z dynamicznego rozwoju lokalnego biznesu który otwarty jest na jego wersję on-line. W erze cyfrowej, kluczowym krokiem dla przedsiębiorców staje się obecność w sieci, a to właśnie tworzenie stron internetowych w Złotoryi jako oferta, staje się nieodłącznym elementem ich sukcesu. Zatem jeśli poszukujecie:nowoczesne strony internetowe Złotoryjatanie strony wwwadministrowanie stronami internetowymi złotoryjapromocja strony internetowej Złotoryjausługi pozycjonowania stron złotoryjaprojektowanie stron internetowych złotoryjainne wsparcie związane ze stronami internetowymi(...)

Sklep internetowy na raty - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Sklep internetowy na raty

Cieszymy się, że zainteresowałeś/aś się naszą ofertą "Strony internetowe na raty". Nasza firma psecjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych stron internetowych dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy potrzebują strony internetowej, ale chcą rozłożyć koszty na raty.Sklep internetowy - najlepsze rozwiązaniaOferujemy wiele różnych pakietów, aby dostosować się do Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu(...)

Kochamy to co robimy!
Świadczą o tym nasze opinie:

Zaufali nam m.in.

Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra

Serwis używa plików cookies w celu zbierania danych analitycznych oraz pełnienia pozostałych funkcji świadczonych na rzecz użytkowników. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych oraz procesach płatniczych których pliki dotyczą, znajdziesz w poniższych dokumentach:

Polityka prywatności Regulamin Akceptacja cookies