Ile kosztuje tworzenie stron internetowych?

Tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych?

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych?

Ciężko nie zauważyć modu na zadawanie tego typu pytań za pośrednictwem różnych grup w mediach społecznościowych jak facebook.com czy przeróżne fora internetowe „znające się na wszystkim". Z autopsji wiem, że ni aby uzyskać jakiekolwiek rzetelne informacje w tego typu miejscach, należy przede wszystkim wiedzieć, które z nich są faktycznie przydatne.

Zacznijmy jednak od tego, że frazy takie jak:

 • tworzenie stron internetowych
 • tworzenie stron www
 • firmy tworzące strony internetowe
 • firmy od stron www

to frazy, pod które pozycjonują się głównie ogromne korporacje, a co za tym idzie ich usługi do tanich nie należą.

Ile kosztuje tworzenie stron internetowych

Wróćmy jednak do tematu tworzenia stron internetowych i kosztów z tym związanych! Otóż ciężko jest jednolicie określić możliwe powstałe koszta, związane z utworzeniem takiego projektu. Jest wiele czynników, które mają wpływ na to, w jakich kwotach oscylujemy w przypadku tego typu wyceny. Firma projektująca strony www w zależności od tego, jakie posiadają portfolio (doświadczenie), w jakiej technologii mają napisać nasz projekt czy też, którego frameworka mają użyć — wycenią nasz projekt inaczej.

Wycena strony internetowej — czynniki

Wspominając o czynnikach, mających wpływ na to ile kosztuje strona internetowa, poniżej znajduje się ich wstępna lista, która w głównej mierze brana jest pod uwagę podczas wyceny.

 • Indywidualny projekt graficzny / zakupiony szablon / darmowe rozwiązanie?
  Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w przypadku wycen stron internetowych, to właśnie ten element ma główne znaczenie. Od tego zależy przede wszystkim czas, jaki firma projektująca strony www spędzi na przygotowaniu naszego projektu.
 • Autorski system CMS / ogólnodostępne i darmowe rozwiązanie?
  Zarówno wycena projektu graficznego, jak i to czy „silnik” ma być darmowy, czy też zaprojektowany pod zadane wymogi zazębiają się, dając już ogólny pogląd na to, czy koszt strony internetowej "zamknie się” w kilkuset zł, czy zdecydowanie taką granicę przekroczy.
 • Optymalizacja strony internetowej czy jej brak?
  Bardzo wiele firm praktykuje ten proces jako odrębną usługę. Jest to najczęściej stosowane podczas używania darmowych systemów CMS takich jak wordpress, joomla lub inne ogólnodostępne rozwiązania. Warto zauważyć, że w naszym przypadku jest to zupełnie darmowe, a więcej na temat samej optymalizacji znajduje się pod linkiem pozycjonowanie stron internetowych a ich optymalizacja.
 • Instrukcja obsługi dla strony internetowej?
  Firma tworząca strony internetowe
  , bardzo często potrafi przygotować instrukcję dla projektu końcowego, a następnie o kliencie zapomnieć. Dlaczego u nas takową można otrzymać jedynie, gdy klient o niej wspomni? Wcale nie chodzi o to, aby klient musiał się prosić — po prostu lubimy, gdy kontakt z takim klientem jest stale utrzymywany. Nawet jeżeli mielibyśmy więcej dla takiej firmy czy osoby nie realizować projektów, to z naszej strony warto śledzić jak nasz projekt wspiera dzialalność naszych klientów.

Jaki może być realny koszt strony internetowej

Reasumując, koszt strony internetowej wykonanej przez profesjonalną firmę, która zajmuje się tego typu projektami, może oscylować już w kwocie rzędu 500-1500zł. Biorąc oczywiście pod uwagę, że nadal jest to strona internetowa, która np. ma za zadanie prezentować usługi Państwa firmy, a nie większy serwis.

Biorąc pod uwagę koszta stworzenia profesjonalnej strony internetowej, w skład której wejdzie:

 • Podstrony informacyjne
 • BLOG
 • Galeria
 • Formularze kontaktowe
 • Moduł sprzedażowy (sklep on-line)

to koszt rzędu 1500zł do nawet 3 czy 4 tysięcy zł. Wszystko to jest kwestią ustaleń szczegółowych, które ciężko rozpisać ogólni dla każdego. Stąd najczęściej podczas wycen stosowane są rozmowy telefoniczne lub też w razie możliwości czy też, gdy klient wyrazi taką chęć — spotkania osobiste.

Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że jeśli w dalszym ciągu zastanawialibyście się Państwo, ile u nas będzie kosztować Wasza strona internetowa, nie bójcie się zapytać. Nie pobieramy opłat za wykonanie wyceny projektu, w związku z czym otrzymają Państwo widełki obejmujące cenę, za którą przygotujemy dla Państwa idealne rozwiązanie :)