Pozycjonowanie stron a optymalizacja

Tworzenie stron internetowych i ich pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron a optymalizacja

Pozycjonowanie stron a optymalizacja

Obecnie bardzo często słyszy się o konieczności pozycjonowania i optymalizacji strony internetowej oraz dostosowania jej pod kątem odpowiednich fraz kluczowych. Takie działania sprawiają, że po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej, nasza strona znajdzie się na wysokiej pozycji wśród wyników wyszukiwania. Dzięki temu, internauci łatwiej dotrą do naszej witryny, co zwiększy sprzedaż usług i produktów. Oczywiście o sukcesie procesu pozycjonowania decyduje wiele czynników które mają większy czy też mniejszy na niego wpływ, jednak w skrócie właśnie tak można opisać ten proces.


Na czym polega pozycjonowanie stron?


Pozycjonowanie to działania, które mają na celu zwiększenie widoczności witryny internetowej w wynikach wyszukiwarek po wpisaniu konkretnej frazy. Do tych działań zalicza się m. in. linkowanie, czyli zamieszczenie na cudzej witrynie wspomnienia o swojej stronie wraz z odnośnikiem. Im wyżej nasza strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania, tym większa szansa, że odwiedzą ją internauci. Pozycjonowanie związane jest z działaniami, które prowadzone są poza stroną internetową. Jest to proces długofalowy, który powinien być wykonywany na bieżąco. 


Czym jest optymalizacja?


Optymalizacja jest to proces polegający na dostosowaniu treści i kodu strony w celu zwiększenia jej widoczności w wyszukiwarkach internetowych. W optymalizacji bardzo ważna jest treść na stronie, dlatego należy zadbać o opis tagów, nagłówki i odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych w tekście. Wszystkie teksty powinny być unikalne, mogą pojawiać się w nich zarówno frazy krótkie (tzw. short tail), jak i frazy bardziej rozbudowane (long tail). Jednak należy pamiętać, aby rozmieścić je w tekście w sposób naturalny. Optymalizacji podlegają również multimedia, czyli zdjęcia, materiały wideo i pliki audio. Powinny być one odpowiednio podpisane i zawierać znacznik ALT, czyli tekst alternatywny. Jeśli chodzi o budowę i kod witryny, należy zadbać o to, aby była dostosowana do standardów W3C. Ponadto, strona powinna ładować się w krótkim czasie, a kod HTML powinien być prosty i pozbawionych niepotrzebnych elementów. Optymalizacja jest procesem ciągłym – wraz z rozwojem serwisu należy dodawać kolejne frazy kluczowe i dokonywać modyfikacji.

 

Przypominamy jednocześnie iż posiadamy możliwość stałego monitoringu efektów pozycjonowania oraz weryfikacji stopnia zoptymalizowania strony wskazanej strony internetowej. W związku z czym, zapraszamy do współpracy z zakresu optymalizacji oraz pozycjonowania stron internetowych które do Państwa należą.