R A T A Q . P L

Ładowanie

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej? - tworzenie stron internetowych RATAQ

Czym jest działalność nierejestrowana sklepu internetowego i czy może prowadzić sklep internetowy?

Działalność nierejestrowana w Polsce odnosi się do sytuacji, w której osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą bez dokonywania formalnego wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), w zależności od formy prowadzenia działalności. W Polsce istnieją różne formy rejestracji działalności gospodarczej, a wybór zależy m.in. od rodzaju prowadzonej działalności i preferencji przedsiębiorcy. Jeśli chodzi o formę prowadzenia nierejestrowanej działalności gospodarczej, jest ona możliwa pod warunkiem spełnienia kryteriów narzuconych odgórnie prawem. Główne kryterium które należy wziąć pod uwagę to fakt iż nasza działalność nie może generować przychód miesięczny jedynie na poziomie 3181,50zł/miesięcznie od 1 stycznia 2024r. Oczywiście są także pewne dodatkowe elementy które należy wziąć pod uwagę, takie jak wymóg posiadania koncesji, czy prowadzenia przez np. jakąkolwiek spółkę. Te elementy należy weryfikować na bieżąco w odpowiednich miejscowo dla siebie urzędach.

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej?

Jak założyć działalność nierejestrowaną?

Rozpoczęcie działalności nierejestrowanej nie jest związane z koniecznością zgłoszenia czegokolwiek. nie musimy zgłaszać się po NIP, REGON czy KRS. Nie ma wniosków, nawet na zgłoszenie takowej działalności. Naszym jedynym i koniecznym wymogiem niezbędnym na prowadzenie działalności nierejestrowanej jest prowadzenie ewidencji sprzedaży.

Jest na to wiele sposobów, od rozliczania form elektronicznie czy papierowo. Zatem biznes e-commerce, czyli sklep internetowy bez działalności jest możliwy! Należy jednak pamiętać o tym aby skrupulatnie prowadzić ewidencję sprzedaży w formie rachunków czy też faktur wystawianych każdemu usługobiorcy. Samo rozpoczęcie działalności nierejestrowanej może odbyć się już dziś! W odpowiedzi na pytanie, jak założyć działalność nierejestrowaną, odpowiadamy - zacząć ewidencjonować sprzedaż.

Własny sklep internetowy bez działalności gospodarczej - działalność zarobkowa

Dość dużym minusem w takim przypadku, może okazać się domniemany brak profesjonalizmu w sklepie internetowym. Działalność nierejestrowana sklepu internetowego to brak możliwości posłużenia się numerem NIP oraz REGON-em, który świadczy o tym że podmiotem udzielającym rękojmi jest właśnie konkretna firma. O ile sam brak firmy może nie być problemem, czas realizacji zamówień z reguły się wydłuża, czego powodem są płatności internetowe, a w zasadzie ich brak. Odkąd w życie weszła ustawa przeciwko finansowaniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy, wszyscy usługodawcy tego typu rozwiązań, zostali zmuszeni do tego aby ich klienci przed założeniem konta w ich systemach, postawili na założenie działalności gospodarczej. Bez tego, niestety nie mogą oni świadczyć swoich usług, dla własnego bezpieczeństwa.

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej?

Ale co z tym wydłużonym czasem realizacji zamówienia?

Wracając do tematu wydłużonego czasu realizacji, jeśli usługa realizowana jest zdalnie, musimy samodzielnie upewnić się czy płatność jej dotycząca została uregulowana i wpłynęła na nasze konto. Zatem na tle sklepów które wysyłają towar nawet w ciągu kilku godzin, w przypadku gdy klient zamówi towar a opłaci go jednego dnia, należy do realizacji w najlepszym przypadku doliczyć kolejny dzień roboczy. W wielu jednak przypadkach, udaje się pominąć tę kwestię, jeśli np. płatność jest przy odbiorze czy też klient wybiera odbiór osobisty.

Co dalej?

Warto także zwrócić uwagę że sama ewidencja sprzedaży w takim przypadku, może być prowadzona on-line, oraz w pełni automatycznie przy realizacji i potwierdzaniu zakupów. Kolejne numery, daty i pozostałe elementy niezbędne do kolejnego wpisu ewidencji, generują się samodzielnie!

Działalność nierejestrowana a regulamin sklepu internetowego

Czy regulamin sklepu internetowego w przypadku działalności nierejestrowanej różni się od tego który posiadają inne sklepy internetowe? W gruncie rzeczy nie, poza oczywiście faktem że gwarantem jakości towaru/usługi staje się osoba fizyczna a nie podmiot gospodarczy jak firma czy spółka. Jednak istnieją przypadki w których w kwestii regulaminu warto postawić na profesjonalną usługę stworzenia takowego regulaminu. Dzięki temu będziemy spać spokojniej a niejednokrotnie firmy od której posiadamy regulamin, podpowiadają w ewentualnych powstałych sporach z klientami, które niestety z czasem na pewno się pojawią.

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej?

Komu zatem zlecić napisanie regulaminu sklepu?

Niestety tutaj publicznie nie polecamy nikogo, z uwagi na fakt iż na bieżąco weryfikujemy realizację tego typu zleceń dla naszych klientów. Współpracujemy z firmami, które polecamy naszym klientom, jednak wiele z firm z czasem okazało się nie do końca godna poleceń, przez co nie chcąc wracać do stworzonych na naszym blogu treści i szukać starych wpisów, te informacje i kontakty przekazujemy już naszym klientom przy realizacji projektów.

Własny sklep internetowy na działalności nierejestrowanej - czym się różni od standardowego?

Podobnie jak wspomniany regulamin, nasz sklep nie różni się znacząco od typowego sklepu. Możemy mieć minimalistyczny, nieskomplikowany sklep internetowy i prowadzić go bez działalności gospodarczej, podobnie jak zaawansowany technologicznie, wyposażony w różnego rodzaju moduły, wizualizacje czy też generatory produktów. Różnice które będą widoczne zostały w zasadzie poruszone już powyżej. Prowadzimy taki sklep jako osoba fizyczna, a nie podmiot gospodarczy, nie posiadamy błyskawicznych płatności oraz musimy o wiele bardziej zabezpieczyć się regulaminem niż w przypadku działalności gospodarczej. Warto także dodać że opłacanie składek w przypadku działalności nierejestrowanej różni się od większości firm posiadających sklepy internetowe, z uwagi na to iż te mogą wystawić fakturę VAT a w przypadku nas, musimy odprowadzać podatek dochodowy. W tej kwestii, warto zaufać również biurom księgowym z którymi warto podpisać umowy. Te podpowiedzą i na pewno pomogą w rozliczaniu naszych nierejestrowanych działalności zarobkowych.

Płatności w sklepie internetowym - czy na pewno nie ma szybkich płatności?

Oficjalnie, nie możemy założyć kont na osobę fizyczną, w celu używania bramek płatniczych czy API do przyjmowania płatności internetowych. Warto jednak zwrócić uwagę że mamy wiele innych możliwości, dających możliwość przyjmowania płatności natychmiastowych na osobę fizyczną. Jedną z najpopularniejszych w Polsce metod to płatności BLIK. Wystarczy zarejestrować takową opcję w swoim koncie bankowym, następnie umożliwiając klientowi płatność tym kanałem. Dzięki temu od razu wiemy że klient opłacił dane zamówienie. Mniej popularne, często praktykowane w płatnościach zagranicznych to płatność za pomocą paypal. Istnieją różne bramki, możliwe są generowanie specjalnych linków płatniczych i nie tylko, które pomogą w natychmiastowym przyjęciu płatności. Są również inne rozwiązania, jednak w przypadku kwoty którą możemy zarobić na działalności nierejestrowanej są one zwyczajnie nieopłacalne oraz się nie kalkulują, jeśli nie będziemy "kombinować". W przypadku naszych klientów, z chęcią jednak poruszamy te kwestie, podczas wstępnych ustaleń przed realizacją tego typu projektów.

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej?

Zlecasz realizację sklepu internetowego na działalności nierejestrowanej lub jako firma? Przeczytaj też:

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej - kontakt

Jeśli szukasz idealnego rozwiązania dla stworzenia sklepu internetowego dla działalności nierejestrowanej to trafiasz w idealne miejsce. Z przyjemnością podpowiemy, pomożemy, wykonamy i pomożemy w promocji Twojego rozwiązania. Pomożemy także stworzyć takowy projekt w formie strony internetowej jeśli świadczysz usługi w ramach tego typu rozwiązania zarobkowego. Napisz do nas, opowiedz coś o sobie a my pomożemy w doborze odpowiednich rozwiązań informatycznych:

Sklep internetowy dla działalności nierejestrowanej - formularz kontaktowy

W tej samej kategorii:

Tworzenie stron internetowych Złotoryja - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Złotoryja

Złotoryja, urokliwe miasto w Polsce, znane nie tylko z bogatej historii, ale także z dynamicznego rozwoju lokalnego biznesu który otwarty jest na jego wersję on-line. W erze cyfrowej, kluczowym krokiem dla przedsiębiorców staje się obecność w sieci, a to właśnie tworzenie stron internetowych w Złotoryi jako oferta, staje się nieodłącznym elementem ich sukcesu. Zatem jeśli poszukujecie:nowoczesne strony internetowe Złotoryjatanie strony wwwadministrowanie stronami internetowymi złotoryjapromocja strony internetowej Złotoryjausługi pozycjonowania stron złotoryjaprojektowanie stron internetowych złotoryjainne wsparcie związane ze stronami internetowymi(...)

Sklep internetowy na raty - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Sklep internetowy na raty

Cieszymy się, że zainteresowałeś/aś się naszą ofertą "Strony internetowe na raty". Nasza firma psecjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych stron internetowych dla klientów indywidualnych i biznesowych, którzy potrzebują strony internetowej, ale chcą rozłożyć koszty na raty.Sklep internetowy - najlepsze rozwiązaniaOferujemy wiele różnych pakietów, aby dostosować się do Twoich indywidualnych potrzeb i budżetu(...)

Kod rabatowy z RATAQ.pl - kod promocyjny seohost - tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Kod rabatowy z RATAQ.pl - kod promocyjny seohost

Jeśli szukasz najlepszych ofert na hosting, to z RATAQ.PL masz możliwość już dziś, kupić serwer na cały rok, nawet 25% taniej! Z nami możesz zyskać mega atrakcyjną cenę, dzięki której zaoszczędzisz nawet 500zł w ciągu roku!Kod promocyjny w SEOHOST - długa współpracaRATAQ.PL jako kilkuletni partner zapewni Ci już dziś mega kod promocyjny na serwer do seohost! Nasz kod zapewni Ci mega promocyjną cenę serwera a seohost zapewni Ci bezpieczeństwo, funkcjonalność i ciągłość w działaniu Twojej strony(...)

Kochamy to co robimy!
Świadczą o tym nasze opinie:

Zaufali nam m.in.

Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra
Tworzenie stron internetowych Jelenia Góra

Serwis używa plików cookies w celu zbierania danych analitycznych oraz pełnienia pozostałych funkcji świadczonych na rzecz użytkowników. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych oraz procesach płatniczych których pliki dotyczą, znajdziesz w poniższych dokumentach:

Polityka prywatności Regulamin Akceptacja cookies